1. W dzisiejszą niedzielę –7 VI – przeżywamy Święto Dziękczynienia. Po Mszy św. zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy św. o 10.30 będzie procesja eucharystyczna zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla członków róż różańcowych.
2. W miesiącu czerwcu każdego dnia po Mszy św. jest odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także w naszych rodzinach starajmy się też odmawiać tę piękną litanię.
3. W tym tygodniu przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła na którą zapraszam dzieci , młodzież i wszystkich dorosłych.
4. W poniedziałek – 8 VI – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. po nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla dzieci z klasy II i ich rodziców.
5. We wtorek– 9 VI – po nabożeństwie czerwcowym spotkanie dla dzieci z klasy VI i ich rodziców.
6. W środę –10 VI – wspomnienie 29 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Krośnie. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wypominki roczne .
7. W czwartek – 11 VI – wspomnienie św. Barnaby – Apostoła i zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. błogosławieństwo wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
8. W piątek – 12 VI – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 17.00 , a po niej nabożeństwo czerwcowe , zaś w Potoku o 19.00 kolejny Wieczór Miłosierdzia. W piątek z racji uroczystości nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
9. W sobotę –13 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy – kapłana i Doktora Kościoła, błogosławieństwo lilii. O godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją figury Maryi Fatimskiej.
10. Składam serdeczne podziękowanie dla jednej osoby , która w minionym tygodniu złożyła swoją ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać !
11. W środę 10 VI 2026 r. odbędzie się coroczna zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem na misje . Zbiórka będzie od rana do godziny 10.00 na parkingu koło kościoła od strony plebanii.
12. W środę –24 VI – na parkingu obok Urzędu Gminy Wojaszówka w godzinach od 14.00–15.30 odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Szczegóły są podane na plakacie.