1. Dziś godzinie 16.00 o ile będzie dobra pogoda to przy kapliczce przydrożnej obok domu p. Przybylskich odbędzie się nabożeństwo majowe.
2.Msze św. w tym tygodniu do piątku włącznie o godzinie 18.00 a w sobotę o 8.00 . Po nich nabożeństwo majowe na które zapraszam szczególnie dzieci , młodzież, kandydatów do bierzmowania i dorosłych.
3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach będziemy modlić się o urodzaje, odpowiednią pogodę, zachowanie od klęsk i nieszczęśliwych wypadków, oraz potrzebne łaski dla ciężko pracujących, nie tylko na roli. Niech nasza wspólnotowa modlitwa, wyprasza nam także dostatek chleba i chroni od gradu, suszy, powodzi, głodu, ognia i wojny.
4. W poniedziałek – 11 V – po nabożeństwie majowym comiesięczne spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.
5. We wtorek – 12 V – zapraszam uczniów klas VII na nabożeństwo majowe i spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania.
6. W środę –13 V –po Mszy św. pierwsze tegoroczne nabożeństwo fatimskie na które serdecznie zapraszam.
7. W czwartek –14 V – święto św. Macieja Apostoła . Po nabożeństwie majowym spotkanie dla dzieci z klasy III przed I Komunią Świętą.
8.W piątek –15 V – wspomnienie św. Zofii. Rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. O godzinie 16.30 spowiedź dla dzieci przed I Komunią Świętą oraz dla ich rodzin.
9. W sobotę –16 V – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Msza św. o 8.00 a po niej nabożeństwo majowe.
10. W przyszłą niedzielę –17 V– wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego . Na Mszy św. o 10.30 Pierwsza Komunia Święta dzieci z klasy III.
11. Składam serdeczne podziękowanie dla osób które w miniony piątek wzięły udział w Potoku w Wieczorze Miłosierdzia. To podziękowanie przekazuję od tamtejszego ks. proboszcza i jednocześnie zaproszenie na kolejny Wieczór Miłosierdzia.
12. W następną niedzielę składka jest przeznaczona na Katolickie Radio Via w Rzeszowie .
13. Dzisiaj po Mszach świętych jest przeprowadzona zbiórka do puszki przez Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych w Krośnie na wsparcie dla dzieci chorych na nowotwory i rehabilitację po leczeniu. Za każdy dar gorąco dziękujemy.
14. W miesiącu maju wzorem lat ubiegłych przy kapliczce z figurą NMP obok domu p. Gajdów jest śpiewana codziennie litania loretańska. W dni powszednie o godzinie 19.00 , zaś w niedziele o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
15. Pan Sołtys informuje , że będzie pobierał podatek rolny II rata , opłatę za wywóz śmieci oraz opłatę za sprzątanie i ogrzewanie kościoła w budynku Domu Strażaka w dniach : 13 maja 2026 r. ( środa) od godziny 13.00 – 18.00 oraz 14 maja 2026 r. ( czwartek) od godziny 13.00 – 18.00.
16. KSM Diecezjalny, zaprasza na obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży.W tym roku można pojechać nad morze, spędzić czas w Krościenku nad Dunajcem, w Beskidzie Niskim – Lipinki lub w Rzeszowie. Podczas każdego turnusu dzieci i młodzież będą miały zapewnione wycieczki, kursy, atrakcje, zajęcia ze specjalistami w wielu dziedzinach oraz przede wszystkim rekolekcje. Wszystkie informacje i możliwość zapisów na plakatach, stronie internetowej www.ksm.rzeszow.pl
17. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej w czasie wakacji zaprasza do uczestnictwa w letnim wypoczynku „Wakacje z Bogiem 2026”, które odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjno–Szkoleniowym Diecezji Rzeszowskiej w Kotani. Szczegółowe informacje w załącznikach oraz na stronie www.lso.rzeszow.pl.