1. W dzisiejszą niedzielę –31 V – uroczystość Trójcy Przenajświętszej , kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej oraz nabożeństwa majowe.
2. W miesiącu czerwcu każdego dnia po Mszy św. jest odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Także w naszych rodzinach starajmy się też odmawiać tę piękną litanię.
3. W poniedziałek – 1 VI – wspomnienie św. Justyna – męczennika oraz 35 rocznica śmierci Sługi Bożego Jacka Krawczyka . Po nabożeństwie czerwcowym comiesięczne spotkanie dla Parafialnego Zespołu Caritas.
4. We wtorek– 2 VI – wspomnienie 35 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie oraz rocznica konsekracji katedry rzeszowskiej. Po Mszy św. comiesięczne nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
5. W środę –3 VI – wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wypominki roczne . Figury i baldachim na procesję. będziemy przygotowywać w środę po Mszy św. Na trasie procesji w domach należy wywiesić flagi oraz okna przyozdobić symbolami eucharystycznymi.
6. W czwartek – 4 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. tak jak w niedziele. Po Mszy św. o godzinie 10.30 udamy się w procesji poprzez wioskę z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy : I– przy domu p. Orzechowicz Krystyny – do pomocy zaproszeni są sąsiedzi i mieszkańcy Pola , II – przy figurze św. Floriana – przygotują członkowie OSP i KGW , III – przy domu p. Obary Grzegorza – do pomocy zaproszeni są sąsiedzi oraz IV – przy kościele tradycyjnie na parkingu , który tym razem przygotują mieszkańcy Jerozolimy i Zagóry .
7. Na procesję Bożego Ciała zapraszam dzieci z klasy III i IV w białych albach oraz młodsze do dzwonienia i sypania kwiatków i niesienia poduszek z symbolami religijnymi. Zapraszam także osoby do niesienia figur, sztandarów i baldachimu oraz nagłośnienia. Na procesję przyjdźmy jak najliczniej. Niech to będzie nasze publiczne wyznanie wiary.
8.XXIV Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 4 czerwca 2026 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam od 19.30 i przez internet.
9. Msze św. w tym tygodniu o godzinie 18.00 . Od piątku przez cały tydzień rozpocznie się oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. o 18.00 będzie procesja , a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30.
10. W piątek – 5 VI – pierwszy piątek miesiąca . Odwiedzanie chorych z posługą sakramentalną od godziny 7.30. Spowiedź od godziny 17.00. O 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe oraz procesja eucharystyczna. Po procesji spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII w ramach przygotowania do bierzmowania.
11. W sobotę –6 VI – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 16.30. Msza św. o godzinie 17.00 z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca NMP a następnie procesja eucharystyczna. W Miejscu Piastowym o godzinie 19.00 nabożeństwo fatimskie.
12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla członków róż różańcowych. Po Mszy św. zbiórka do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie . Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele parafialne a w przyszłą niedzielę na cele diecezjalne.
13. Składam serdeczne podziękowanie dla dwóch osób , które w minionym tygodniu złożyły swoją ofiarę na cele parafialne. Bóg zapłać !
14. W środę 10 VI 2026 r. odbędzie się coroczna zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem na misje . Zbiórka będzie od rana do godziny 10.00 na parkingu koło kościoła od strony plebanii.
15. W środę –24 VI – na parkingu obok Urzędu Gminy Wojaszówka w godzinach od 14.00–15.30 odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Wymagana wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Szczegóły są podane na plakacie.